Holisztikus egészség
Holisztikus egészség
Holisztikus egészség: 1, a teljességre, az egészre törekvő; 2, az a gyógyítási mód, melynél figyelembe veszik a beteg értelmi, fizikai és szociális állapotát is. (forrás: idegen szavak gyűjteménye).
Testi-lelki-szellemi jól léti egyensúlyra kell törekednünk,egészségünk megőrzéséhez. Manapság nehéz megtartani,hiszen nem helyezünk elég hangsúlyt a mentális egészségünkre. Illetve nagyban hozzájárul az életmódunk, szemléletünk. Befolyásoló tényező még : mások véleménye.
Ha fizikai fájdalmat érzünk, elmegyünk az orvoshoz vagy hamarabb nyúlunk egy fájdalomcsillapítóhoz.Mely egy tüneti kezelést eredményez ,ergo elmúlik a fájdalmunk,de annak az okát nem tártuk fel. pl. egy fájdalomcsillapító hatása: megszünteti a kapcsolatot a fájdalomérző receptorral. Lelki problémák esetén,hamarabb beveszünk egy nyugtatót,mellyel ugyan alszunk,de ezzel egy kémia "mérget" viszünk a szervezetünkbe.
Ez év február 17-április 3 közötti időszak, a nagybőjt.
Nagyböjt : a keresztény közösségekben a húsvét előtti negyven napos előkészületi, bűnbánati időszak. Lényege húsvétra, Jézus Krisztus feltámadásának ünnepére való felkészülés a hitben való elmélyülés, a kiengesztelődés és a lemondás révén. A vallásos gyakorlat középpontjában ebben az időszakban a bűnbánat, a megtisztulás, az áldozatvállalás és a könyörgés áll, kifejezve az ember Isten iránti szeretetét. A nagyböjt lelkületének része az ima és a szegények megsegítése is. (forrás: wikipédia)
Mégis mit tehetünk az egyensúly elérésehez?
A húsvéti ünnepeket megelőző 40 nap ,teljesen megfelel egy holisztikus szemléletű tisztítással.
Komfortunk eléréséhez először a tisztítás kapcsolódik. Hisz a környezetünket is tisztán tartjuk. A ház körül , a házban és önmagunk is. Takarítás történhet kívül és belül.
Fizikai testünk tehermentesítésére mellőzni szükséges a szilárd ételeket, ajánlatos egy 3-4 napos léböjt kúra. Kizárólag gyógyteákat, friss zöldség-, gyümölcsleveket és szűrt zöldségleveseket, Pi-vizet fogyasztunk. Így a felgyülemlett salakanyagokat ,méreganyagokat eltávolítjuk.
Az ülőmunkát végzőknek, nagyobb mozgásra lehet szükségük. Azoknak szükséges napi mozgás. Ami lehet egy rendszeresen beiktatott séta. Vagy hétvégi kirándulás (lsd. különleges és rejtélyes hely Magyarországon)
A böjt legfontosabb része a lelki és szellemi megtisztulás. Ki vagyok én? Ez az első lépés az önmegismeréshez és a lélek megismeréséhez vezető úton. Ehhez elengedhetetlenül fontos visszavonulva, önmagunkra, befelé figyelve odaadással, teljes átéléssel megélni a jelen pillanatot. Ezen érzések, energiák megismerése és beépítése a mindennapokba hozzásegít a lelki egészség megőrzéséhez.
Mire kell ügyelnünk tudati, szellemi-lelki síkon:
A szellemi mező és a fizikai test szinkronicitásban működik. A kimondott szónak nagy hatása van az értelmi fejlődésre. A gondolkodás nem más mint mágia. Gondolatainknak van teremtő,gyógyító vagy roncsoló ereje. A betegségek valahol a gondolatokban kezdődnek. "Ne fesd az ördögöt a falra,mert megjelenik" tartja a mondás. Semmi sem történik úgy,hogy előtte ne gondoltunk volna rá. Tehát nagyon fontos szűrni a gondolatok minőségét.
A lelki egészségnek két kritériuma van: képesség a munkára és képesség a szeretetre.